Korcsolyaoktatás

Korcsolyaoktatás gyermekeknek, kezdő haladó. Felnőtteknek, családoknak. Táborok. Hétvégi korcsolyázás, oktatás.

Mikor érdemes korcsolyázni tanulni?Nevetés

 

reki1.jpgreki2.jpgkep1.jpg

A korcsolyázást már három-négy éves korban el lehet kezdeni, persze felnőttkorban sem késő megtanulni. Egész kicsi gyermekek nagyon szívesen korcsolyáznak szüleikkel, ezért ha a szülő nem tud de szeretne megtanulni korcsolyázni, javaslom, hogy a gyermekkel együtt tanuljanak. Így később is bármikor sportolhatnak együtt.

A korcsolyázást tehát bármely életkorban elkezdhetjük, legyen a célunk a mozgás öröme, új ismeretek elsajátítása, ismeretségek, baráti kapcsolatok kialakítása, illetve egészségünk megóvása.

 kori_kortalan.jpg

Mely sportok ismerete jelent előnyt a tanulásnál?

A korcsolyázás és a korcsolyázás mozgásanyaga szinte teljesen megegyezik, ezért aki görkorcsolyázni tud, az korcsolyázni is tud, vagy nagyon gyorsan megtanul. Emellett minden "gördülő és csúszó" sportban való jártasság előnyt jelenthet,  ilyen például a síelés, a snowboard, a gördeszkázás. Ha jó az állóképességünk, egyensúlyérzékünk, hajlékonyak és edzettek vagyunk, gyorsabban fejlődhetünk. Természetesen az is meghatározó, hogy mennyi időt tudunk szánni a rendszeres gyakorlásra.A torna, balett tánc, rittmikus gimnasztika a műkorcsolyázás, jégtánc megtanulásnál jelent előnyt.

Milyen izmokat fejleszt?

A korcsolyázás során a kondicionális és koordinációs képességek is fejlődnek, az egyik leghatékonyabb aerob-jellegű mozgás, így zsírégető és szálkásító hatású. A rendszeres sportolás, korcsolyázás hatására nemcsak az izomzat fejlődik, hanem az egész szervezet teljesítménye növekszik. Elsősorban a lábakat terheli, ezért a comb és a vádli erősödik leginkább.

A korcsolyázás során leginkább igénybevett, ezáltal a legintenzívebben fejlődő izmok a következők:

-         négyfejű combizom / m. quadriceps femoris /,

-         háromfejű lábikraizom / m. triceps surae /,

-         nagy farizom / m. gluteus maximus /,

-         széles hátizom / m. latissimus dorsi /,

-         egyenes hasizom / m. rectus abdominális /.

 

A hátizom illetve a hasizom fejlődése segíti a helyes testtartást, ezáltal helyes légzéstechnika kialakulásához vezet. 

 A nők számára oly sokszor problémás testrészek elsődleges formálója:  a rendszeres korcsolyázással izmos, feszes fenék, csípő és comb formálható.

 

Hogyan válasszunk korcsolyát?

Ha tehetjük, szakbolba menjünk, ahol kizárólag korcsolyákat árulnak. Itt tudnak nekünk a legtöbbet segíteni az eladók a tipus és méret kiválasztásában. Mindig próbáljuk fel a , ha lehet egy vastag zoknival felszerelkezve érkezzünk a boltba, és egy picit több időt szánjunk a vásárlásra, hogy meggyőződjünk arról, hogy kényelmes a cipő. A számozással ne nagyon törödjünk, mert az eltérhet a normál cipő számozásától. Aki oktatónál tanul, kérjen nyugottan tanácsot, hogy ő milyen kocsolyát ajánl, tudásának, céljainak megfelelően.

 

 kori-tusarku1.jpg
 
 
 Előnyök:A korcsolya fejleszti az állóképességet és többféle izmot: a combizmot, a hát izmait, a farizmot. Javítja a mozgáskoordinációt, az egyensúlyérzéket, a téri tájékozódást, a figyelemkoncentrációs képességet. Mind emiatt például hiperaktív gyerekeknél is nagyon hasznos, és egyes tanulási zavarokkal küzdőknek is segít.
 
Nehézségek, veszélyek:Legtöbbször abból adódnak a nagy esések, hogy valaki úgy érzi, már „nagyon tud”, vagyis nem jól méri fel a tudását, képességét. A koncentráció, figyelem hiányából  is adódhatnak esések, balesetek. Pici gyermekeknek bukosisakot is adhatunk, így nagyobb biztonságban érezhetjük őket!
 
Szükséges felszerelés:Korcsolya Vigyor
Az első jégrelépés előtt mindenképp meg kell éleztetni az új korcsolyákat is!
A kezdőknek réteges, kényelmes ruházatot ajánlok. Az egész pici gyerekeknek síruhát. 
Kesztyű papirzsebkendő? - Ezt szoktam kérdezni minden kezdőtől, jégrelépés előtt. A kesztyűre nem a hideg miatt van szükség. Esésnél a kezünkkel támasztunk ki. Ha nincs rajtunk kesztyű óhatatlanul nehezebben tesszük le a kezünket a hideg jégre, vagy a meleg kezünk könnyen megcsúszik és így arcunk is megsérülhet. Soha ne korcsolyázzunk zsebre tett kézzel sem!
 
Mennyi idő megtanulni? Egy kezdő, ha ügyes,és oktatóval tanul általában tíz alkalom után megszerez egy használható szintű korcsolya tudást. Ha valaki ráérez, egy óra múlva már áll a lábán és lépeget – ez persze távol van a biztonságos korcsolyázástól. Heti két alkalommal egy szezonban ügyesen megtanulhatunk korizni. Persze minden évben ismételni és gyakorolni kell. De azt hiszem elfelejteni nem lehet!
 
Versenyzés/fellépés:A műkorcsolyázásban már ugrások, forgások is vannak, ezeket megtanulni évekbe telik. A korcsolyázás mellett kiegészítő edzésekre és balett tudásra is szükség van. A versenyző (természetesen) napi több órát edzenek.

 


 








 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 4
Havi: 3
Össz.: 3 394

Látogatottság növelés
Oldal: Az oktatásról
Korcsolyaoktatás - © 2008 - 2024 - korcsolyaoktatas.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »